Апостиль в Україні


З моменту приєднання України до Гаазької конвенції від 5 жовтня 1961 року всім особам, що виїжджають за кордон з метою навчання, роботи, укладання шлюбу, проживання тощо, а також юридичним особам, що ведуть господарську діяльність на території інших держав, необхідне проставляння штампу Апостиль на документах для їх визнання за межами України.
На даний час Апостиль документів здійснюється відповідно до «Правил проставляння Апостилю на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав» і  може бути виконане в:
- Міністерстві закордонних справ України;
- Міністерстві юстиції України
- Міністерстві освіти та науки, молоді та спорту України

Важливо знати, що в країнах, що не підписали Гаазьку конвенцію, Апостиль не діє. Для таких країн необхідна консульська легалізація документів у встановленому порядку. Повну інформацію про порядок виконання легалізації документів Ви можете отримати на сторінці Легалізація нашого сайту.

Ми проставляємо апостилі документів в Києві у всіх вищевказаних установах, та виконаємо всі подальші етапи, необхідні для того, щоб Ви могли використовувати ваші документи в країнах учасницях Гаазької конвенції: переклад/ акредитований переклад /присяжний переклад на необхідну мову/мови, нотаріальне засвідчення/ засвідчення в посольстві, та проставлення другого апостилю у разі засвідчення підпису перекладача нотаріусом, а також надаємо послуги з термінового проставляння апостилю в Києві.

Наприклад, умови легалізування документів для оформлення громадянства, продовження навчання або роботи, оформлення шлюбу в Італії вважаються одними із найскладніших, оскільки для цього потрібно:

1) поставити апостиль на оригінали документів для посольства Італії;
2) виконати переклад документів на італійську мову тільки у акредитованого в посольстві перекладача;
3) завірити (легалізувати) переклад в посольстві Італії в консульському відділі.
4) подати документи в консульський відділ Італії.

Спеціалісти Центру перекладів Есперанто™  надають допомогу на всіх етапах оформлення документів, включаючи термінове проставляння апостилю, акредитований переклад документів та їх засвідчення в посольстві Італії

Апостиль не потрібний:
Відповідно до роз’яснень Міністерства юстиції України від 11.05.2010 р. № 26-26/291 без Апостилю або легалізації приймаються всі види документів, виданих у країнах  СНД, Болгарії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Сербії та Чехії, а також усі документи з Грузії та Македонії, крім виданих податковими органами. 
 
Якщо Ваш документ виданий за кордоном, але без штампу Апостиль, Вам потрібна апостилізація документа в країні, у якій він був виданий.  Отримати більш детальну інформацію Ви можете за контактними телефонами у наших співробітників.